Przydatne akcesoria podróżne

 

Jakie akcesoria zabrać ze sobą w podróż?

 

Wielu rodziców nie lubi podróżować z dziećmi i traktuje takie wycieczki jako „zło konieczne” pełne płaczu, narzekania i niemiłej atmosfery. Warto wiedzieć, że bardzo często problemy te wynikają z bardzo prostego powodu – maluszkom jest zwyczajnie niewygodnie, co sprawia, że stają się marudne i skłonne do płaczu. Dotyczy to zwłaszcza najmłodszych podróżników, którzy nie są jeszcze w stanie czytelnie zakomunikować powodów ich złego humoru. Tymczasem całą sytuację można łatwo zmienić, sprawiając tym samym, że poranne odwiezienie do przedszkola czy nawet dłuższa wakacyjna trasa będą kojarzyć się z miłą atmosferą.

Zdenerwowane dziecko – jak pomóc jemu i sobie? – przeczytaj artykuł

Kluczowy jest wybór odpowiedniego fotelika – ten powinien być nie tylko bezpieczny i zgodny z normą R44/04 (więcej o homologacjach można przeczytać w stosownym artykule na naszej stronie), ale również dopasowany do wagi, wzrostu i budowy dziecka. Trudno, by maluszek cieszył się z wycieczki, jeśli siedzenie w źle dobranym foteliku jest dla niego niekomfortowe czy wręcz bolesne. Niektóre foteliki oferują możliwość regulacji wysokości zagłówka, z której warto skorzystać.

Nie należy nadużywać za to funkcji regulacji kąta pochylenia oparcia – w przypadku ustawienia przodem do kierunku jazdy służy to przede wszystkim idealnemu dopasowaniu do samochodowych foteli, co jest kluczowe w zapewnieniu bezpieczeństwa w razie wypadku.

Wkładka Dri-Seat

Wkładka Dri-Seat maluszek w PodróżyWarto rozważyć zakup specjalnej wkładki, która pozwoli lepiej ułożyć się dziecku w foteliku. Należy zwrócić uwagę, czy została wykonana z materiału delikatnego dla skóry i zapewniającego odpowiednią cyrkulację powietrza – w przeciwnym wypadku efekt może być odwrotny od zamierzonego. Dobrym wyborem będzie wkładka wykonana w technologii Dri-Seat (Bastiaan).

 

Osłony na szyby

Oslonki na szybyIntensywne światło potrafi być irytujące i znacznie utrudnić jazdę, stąd specjalne zasłony dla kierowcy i pasażera na przednim siedzeniu. Niektórzy uczestnicy ruchu nie wyobrażają sobie jazdy bez okularów przeciwsłonecznych zarówno w lecie, jak i w zimie. Maluszki tak samo nie lubią oślepiającego słońca oraz nadmiernego ciepła, dlatego w co jaśniejsze dni użytecznym dodatkiem może być przyciemniająca osłona na szybę, która likwiduje ten dyskomfort. Dobrze dobrana osłona mimo przyciemnienia ogranicza widoczność w bardzo małym stopniu, nie zabierając dziecku możliwości obserwacji trasy.

Nakładki na pasy

Nakładki na pasyZdarza się, że pasy uwierają lub wżynają się w skórę, powodując bolesne otarcia. Rozwiązaniem problemu są odpowiednie nakładki, które niwelują nieprzyjemne doznania, w dodatku spełniają bardzo ważną funkcję – trzymają zabezpieczenie w jednym miejscu i zapobiegają przesuwaniu się pasa.. Podobnie jak w przypadku opisywanych wyżej wkładek, nakładki na pasy muszą być wykonane z miękkiego materiału, delikatnego dla skóry dziecka. Część fotelików jest fabrycznie wyposażona w takie akcesoria – warto zwracać na to uwagę przy zakupie.

Uchwyt na kubek

Uchwyt na kubekPozwala na wygodny transport kubka (koniecznie z zakręcanym wieczkiem) lub butelki z napojem. Dzięki temu łyk orzeźwiającego soku lub ciepłej herbaty jest zawsze w zasięgu ręki dziecka bez konieczności odwracania się czy szukania pojemnika pod siedzeniem. Dedykowany raczej nieco starszym pociechom z uwagi na ryzyko wylania napoju. Niektóre foteliki mają uchwyt w standardzie (np. Hugo– po obu stronach), jednak w przypadku braku takiej funkcji w sklepach można kupić również doczepianą rączkę.

Lusterko

lusterko - #maluszekwpodróżyUdogodnienie dla opiekuna. Dzięki specjalnemu lusterku osoba znajdująca się na przednim siedzeniu może obserwować dziecko siedzące w foteliku tyłem do kierunku jazdy. Rodzic może dzięki temu szybko zareagować w razie ewentualnej konieczności. Dobrze ustawione lusterko jest widoczne w lusterku wstecznym (dzięki czemu nie trzeba się odwracać).

 

Organizer

#maluszekwpodrozyZestaw kieszonek zakładany na tył przedniego siedzenia potrafi zapobiec podróżnemu chaosowi. Zmieszczą się tam potrzebne artykuły higieniczne (więcej o higienie w podróży w artykule), przekąski, ulubione zabawki czy małe książeczki. Wszystkie te rzeczy mają tendencję do generowania bałaganu, a prosty organizer pozwala na trzymanie najpotrzebniejszych rzeczy w jednym miejscu.

 

Daszek

Daszek - #maluszekwpodrozyDaszek przymocowany do fotelika samochodowego chroni dziecko przed intensywnym światłem, co pozwala mu się zrelaksować i ogranicza dyskomfort. Jest to dobre uzupełnienie wspomnianych powyżej osłon na szybę, które w letnie, słoneczne dni mogą nie wystarczyć, jeżeli dziecko jest wrażliwe na światło (Bastiaan).

 

 


 

Organizator

Lionelo

Partnerzy

Maluszek w podróży - partner akcji

Maluszek w podróży - partner akcji

Maluszek w podróży - partner akcji

Empik foto

 

Sponsorzy

#maluszekwpodróży - Dolina Charlotty

Maluszek w podróży - współpraca

 

#maluszekwpodróży

Współpraca

Świadoma mama - #maluszekwpodróży

Potrzeby dziecka - ekspert Maluszek w podróży

Dietetyka Smyka - ekspert Maluszek w podróży

Trasa dla Bobasa

Media

Maluszek w podróży - patron medialny

Dziecko, zakupy i my - #maluszekwpodróżyMaluszek w podróży - patron medialnyM jak Mama - #maluszekwpodróżyMint Mag - Maluszek w podróżyMaluszek w podróży - patron medialny

Mama Klub - patronat #maluszekwpodróżyDom na Głowie - partner #maluszekwpodróży

Multirodzice - patron medialny #maluszekwpodróży

E-szkrab - patronat medialny #maluszekwpodróży

Instagram

Oznacz swoje zdjęcie na Instagramie hashtagiem #maluszekwpodróży!

Something is wrong.
Instagram token error.