O akcji

 

Czym jest nasza akcja?

 

#maluszekwpodróży to kampania stworzona przez Lionelo mająca na celu zebranie i udostępnienie kompleksowej wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas podróży z dziećmi – od przygotowań, przez porady zdrowotne, po aspekty prawne. Symbolem akcji jest informacyjna naklejka na szybę.

Korzyści z naklejki

Choć często krytykowana, naklejka na szybę informująca o przewożeniu dziecka spełnia konkretne funkcje, a nie służy „chwaleniu się” maluszkiem. Przede wszystkim w razie ewentualnego wypadku jest to informacja dla służb ratowniczych, że w uszkodzonym aucie może znajdować się małe dziecko, w związku z czym należy – zgodnie z procedurą – ratować je niezwłocznie w pierwszej kolejności. Zdarza się, że w zniszczonych samochodach mali pasażerowie są przygnieceni i przez to mało widoczni. Oznakowanie auta wskazuje ratownikowi potrzebę dokładniejszego przeszukania miejsca wypadku.

Jest to również apel o zachowanie szczególnej ostrożności i wyrozumiałość na drodze. Kierowca pojazdu, w którym znajduje się dziecko nie powinien energicznie ruszać spod świateł czy gwałtownie hamować z uwagi na przeciążenia działające na gaworzącego pasażera. Zdarza się, że inni uczestnicy ruchu drogowego reagują na tak ostrożnie jadące samochody ze złością czy wręcz agresją. Podróże z dziećmi mają swoją specyfikę, przez co wymagają od prowadzącego pojazdem większej uwagi oraz ostrożności niż w przypadku zwykłej wycieczki. Naklejka pozwala niewerbalnie przygotować innych kierowców na łagodniejsze manewry, a co najważniejsze, bezpieczniejszą, choć nieco wolniejszą jazdę ze strony samochodu opiekuna dziecka.

Jak wybrać naklejkę?

Przy wyborze naklejki należy kierować się względami praktycznymi, a dopiero w drugiej kolejności walorami ozdobnymi – spełnia ona ważną funkcję informacyjną. Najważniejsze jest, by oznaczenie nie ograniczało widoczności, dlatego jeżeli naklejka znajduje się na tylnej szybie, powinno się wybrać takie miejsce, które nie przysłania widoku. Istotne jest również, by komunikat był prosty i czytelny – pozostali kierowcy nie mogą „wczytywać się” w treść kosztem uwagi na drodze. Z tego powodu umieszczanie na naklejkach imion dzieci, długich zdań czy szczegółowych obrazów odnosi efekt odwrotny do zamierzonego. Uczestnicy ruchu są przyzwyczajeni do szybkiego reagowania na stylistykę i kolorystykę znaków drogowych, dlatego podobny design będzie najodpowiedniejszy.

Według tych zasad zaprojektowaliśmy naklejkę kampanii #maluszekwpodróży, którą dołączamy do fotelików sprzedawanych w oficjalnym sklepie Lionelo. Zachęcamy do oznaczania swoich zdjęć z podróży pod specjalnym hashtagiem #maluszekwpodróży – włącz się do akcji, promuj wiedzę i stań na straży bezpieczeństwa maluszków!

Organizator

Lionelo

Partnerzy

Maluszek w podróży - partner akcji

Maluszek w podróży - partner akcji

Maluszek w podróży - partner akcji

Empik foto

 

Sponsorzy

#maluszekwpodróży - Dolina Charlotty

Maluszek w podróży - współpraca

 

#maluszekwpodróży

Współpraca

Świadoma mama - #maluszekwpodróży

Potrzeby dziecka - ekspert Maluszek w podróży

Dietetyka Smyka - ekspert Maluszek w podróży

Trasa dla Bobasa

Media

Maluszek w podróży - patron medialny

Dziecko, zakupy i my - #maluszekwpodróżyMaluszek w podróży - patron medialnyM jak Mama - #maluszekwpodróżyMint Mag - Maluszek w podróżyMaluszek w podróży - patron medialny

Mama Klub - patronat #maluszekwpodróżyDom na Głowie - partner #maluszekwpodróży

Multirodzice - patron medialny #maluszekwpodróży

E-szkrab - patronat medialny #maluszekwpodróży

Instagram

Oznacz swoje zdjęcie na Instagramie hashtagiem #maluszekwpodróży!

Something is wrong.
Instagram token error.