Niezbędnik małego podróżnika – łóżeczko turystyczne

 

Niezbędnik małego podróżnika – łóżeczko turystyczne

 

Podróżowanie z dziećmi nie jest łatwe. Liczba aspektów, które muszą zaplanować, przeanalizować i wreszcie zrealizować rodzice jest ogromna – trzeba przecież zadbać o bezpieczeństwo, o odpowiednie jedzenie, nie mówiąc już o takich rzeczach jak logistyka transportu.

Problem stanowi też często – choć zupełnie nie musi – kwestia snu. Oczywiście zdarzają się dzieci, które potrafią bezproblemowo spać dosłownie w każdych warunkach, a żeby je obudzić nie wystarczy nawet heavymetalowy koncert, jednak większość maluszków wymaga przynajmniej zadowalających warunków, by komfortowo wypoczywać. Każdy rodzic wie, jak bardzo jest to ważne – niewyspana pociecha jest marudna i łatwo się denerwuje. Wszystko przez zaburzony rytm dobowy, który w przypadku dziecka jest kluczowy w utrzymaniu dobrego samopoczucia. W pociągu czy samolocie niewiele zależy od nas i musimy zaakceptować mniej lub bardziej wygodne fotele oferowane przez przewoźnika. W przypadku podróży samochodem mamy nieco większe pole manewru – niesamowicie ważny jest tutaj wybór odpowiedniego fotelika, który będzie nie tylko bezpieczny, ale również wygodny. Przyda się w tej sytuacji m.in. daszek chroniący maluszka przed promieniami słonecznymi.

Przydatne akcesoria w podróży – przeczytaj artykuł

Trasa się kończy, jesteśmy na miejscu. Niezależnie od naszych preferencji – obojętnie, czy dojechaliśmy do hotelu, młodzieżowego schroniska, mieszkania babci czy namiotu w lesie, trzeba zadbać o odpowiednie warunki do spokojnego snu. O ile dorosłemu do pewnego stopnia nie będzie przeszkadzać na przykład spędzenie kilku nocy na twardym materacu, to w przypadku dzieci takie drobiazgi nabierają dużo większego znaczenia. Uniwersalne rozwiązanie jest tylko jedno: turystyczne łóżeczko dla dzieci. Jest ono często na tyle wygodne, że może służyć jako standardowe miejsce dziecka do spania w domu, będąc jednocześnie wygodne w transporcie.


Dlaczego jednak zakup turystycznego łóżeczka jest tak dobrym pomysłem?

  • Po pierwsze, jeżeli dziecko zostało przyzwyczajone do łóżeczka, jest wtedy u siebie. Niezależnie czy korzystamy z łóżeczka jako „głównego”, czy jedynie w podróży, to jego przestrzeń, w której czuje się bezpiecznie, z jego zabawkami i jego pościelą. To bardzo ważne, nawet jeśli maluszek ma pełną świadomość, że miejsce do spania jest tymczasowe, bo wakacje niedługo się skończą.
  • Po drugie, łóżeczko może stać w każdym miejscu, jeżeli podłoże jest stabilne. Część dzieci lubi podkreślać swoją autonomię, z kolei inne maluszki lgną do rodziców i nie wyobrażają sobie spania w innym pokoju niż rodzice. W zależności od preferencji pociechy łóżeczko można postawić przy łóżku opiekunów, w drugim pokoju czy gdziekolwiek indziej. Wiele modeli można postawić również na zewnątrz, gdzie dziecko może towarzyszyć rodzicom w relaksie w ogrodzie czy na działce dzięki moskitierze i innym dodatkom (Vera).
  • Po trzecie, mobilność i wygoda. Odpowiednie łóżeczko w łatwy sposób składa się do kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu przewożenie czy nawet przenoszenie nie stanowi dużego wyzwania, co jest przecież kluczowe w podróży.
  • Po czwarte, to nie tylko miejsce do spania, ale również do rozrywki. Wiele łóżeczek turystycznych posiada również funkcję kojca, stanowiącego wspaniałe otoczenie do tego, co dzieci uwielbiają najbardziej – zabawy.
  • Po piąte, uniwersalność. Mówimy tutaj o wyposażeniu w funkcjonalne dodatki, które poszerzają możliwości mebla. W zależności od modelu, łóżeczko może być także wspomnianym już kojcem lub kołyską, bardziej rozbudowane produkty są wyposażone na przykład w przewijak czy wygodny organizer (Sven Plus).
  • Po szóste i najważniejsze – bezpieczeństwo. Dzięki przewiewnym materiałom i ściankom umożliwiającym rodzicielską kontrolę opiekun cały czas widzi co dzieje się z maluszkiem i jest w stanie błyskawicznie zareagować w razie potrzeby. Dobre łóżeczko jest odpowiednio zabezpieczone przed niespodziewanym wyjściem dziecka. Powinno być również pozbawione ostrych krawędzi, mogących powodować ewentualne zagrożenia.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę?

Czasem funkcjonalność łóżeczka rozszerza również elektronika w postaci np. małych głośniczków pozwalających na odgrywanie melodii.

Najtańsze, najbardziej podstawowe łóżeczka można kupić już za trochę poniżej 100 zł. Bardziej rozbudowane modele kosztują nieco więcej – od około 199 do 599 zł.

Sprawdź pełną ofertę marki Lionelo – Lionelo – łóżeczka i kojce


 

Organizator

Lionelo

Partnerzy

Maluszek w podróży - partner akcji

Maluszek w podróży - partner akcji

Maluszek w podróży - partner akcji

Empik foto

 

Sponsorzy

#maluszekwpodróży - Dolina Charlotty

Maluszek w podróży - współpraca

 

#maluszekwpodróży

Współpraca

Świadoma mama - #maluszekwpodróży

Potrzeby dziecka - ekspert Maluszek w podróży

Dietetyka Smyka - ekspert Maluszek w podróży

Trasa dla Bobasa

Media

Maluszek w podróży - patron medialny

Dziecko, zakupy i my - #maluszekwpodróżyMaluszek w podróży - patron medialnyM jak Mama - #maluszekwpodróżyMint Mag - Maluszek w podróżyMaluszek w podróży - patron medialny

Mama Klub - patronat #maluszekwpodróżyDom na Głowie - partner #maluszekwpodróży

Multirodzice - patron medialny #maluszekwpodróży

E-szkrab - patronat medialny #maluszekwpodróży

Instagram

Oznacz swoje zdjęcie na Instagramie hashtagiem #maluszekwpodróży!

Something is wrong.
Instagram token error.