Karta Dziecka – to może uratować maluszkowi życie

Karta Dziecka – to może uratować maluszkowi życie

Wyruszając w jakąkolwiek podróż mamy nadzieję, że w jej trakcie nie przydarzy się nic złego. Zależy nam na tym jeszcze bardziej, kiedy podróżujemy z dzieckiem. Trzeba jednak mieć na uwadze, że na drodze nie mamy kontroli nad wszystkim, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń, zwłaszcza tych powodowanych przez innych uczestników ruchu. Warto się więc przygotować, by w razie wypadku ratownicy wiedzieli w jaki sposób udzielić pomocy maluchowi.

Karta dziecka jest przekaźnikiem informacji o dziecku, jego grupie krwi, chorobach czy alergiach. Przeznaczona jest do umieszczenia w widocznym miejscu fotelika samochodowego, na przykład na jego boku w taki sposób, by ratownicy wyciągający dziecko od razu zauważyli obecność karty. To znacznie przyspiesza działania medyczne – ratownicy nie muszą bowiem prowadzić wywiadu z rodzicami, którzy także mogą być w szoku, ani zadawać niepotrzebnych pytań przestraszonemu sytuacją dziecku.

Karta Dziecka dołączana jest do fotelików Lionelo.

Jak wypełnić Kartę Dziecka?

Przede wszystkim konieczny jest trwały, niezmywalny marker – informacje zawarte w karcie nie mogą zetrzeć się w podróżnym ferworze. W treści powinny znajdować się tylko najważniejsze informacje, które będą użyteczne dla ratowników – alergia na określony środek przeciwbólowy lub penicylinę może być kluczowa w razie ewentualnej hospitalizacji, natomiast opisanie alergii na np. pyłki traw będzie już zbędne.

Lionelo - karta dziecka

Organizator

Lionelo

Partnerzy

Maluszek w podróży - partner akcji

Maluszek w podróży - partner akcji

Maluszek w podróży - partner akcji

Empik foto

 

Sponsorzy

#maluszekwpodróży - Dolina Charlotty

Maluszek w podróży - współpraca

 

#maluszekwpodróży

Współpraca

Świadoma mama - #maluszekwpodróży

Potrzeby dziecka - ekspert Maluszek w podróży

Dietetyka Smyka - ekspert Maluszek w podróży

Trasa dla Bobasa

Media

Maluszek w podróży - patron medialny

Dziecko, zakupy i my - #maluszekwpodróżyMaluszek w podróży - patron medialnyM jak Mama - #maluszekwpodróżyMint Mag - Maluszek w podróżyMaluszek w podróży - patron medialny

Mama Klub - patronat #maluszekwpodróżyDom na Głowie - partner #maluszekwpodróży

Multirodzice - patron medialny #maluszekwpodróży

E-szkrab - patronat medialny #maluszekwpodróży

Instagram

Oznacz swoje zdjęcie na Instagramie hashtagiem #maluszekwpodróży!

Something is wrong.
Instagram token error.